A cukorbetegség tünetei közé tartozik:

  • fokozott szomjúság és vizelet
  • megnövekedett éhség
  • fáradtság
  • homályos látás
  • zsibbadás vagy bizsergés a lábakban vagy a kézben
  • sebek, amelyek nem gyógyulnak
  • megmagyarázhatatlan fogyás

Az 1-es típusú cukorbetegség tünetei gyorsan, néhány hét múlva indulhatnak. A 2-es típusú cukorbetegség tünetei gyakran lassan alakulnak ki - több év alatt -, és ennyire enyhe lehet, hogy nem is veszi észre őket. Sok, a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő embernek nincsenek tünetei. Vannak, akik nem tudják, hogy a betegségben szenvednek, amíg a cukorbetegséggel kapcsolatos egészségügyi problémák, például homályos látás vagy szívproblémák vannak.

Mi okozza az 1. típusú cukorbetegséget?

Az 1-es típusú cukorbetegség akkor fordul elő, ha az immunrendszer, a szervezet fertőzés elleni küzdelmi rendszere támadja meg és megsemmisíti a hasnyálmirigy inzulint termelő béta sejtjeit. A tudósok úgy vélik, hogy az 1. típusú cukorbetegséget gének és környezeti tényezők, például a vírusok okozzák, amelyek kiválthatják a betegséget. Az olyan tanulmányok, mint a TrialNet, az 1. típusú cukorbetegség okainak és a betegség megelőzésének vagy lassításának lehetséges módjainak meghatározására törekszenek.

Mi okozza a 2. típusú cukorbetegséget?

A 2-es típusú cukorbetegséget - a diabétesz leggyakoribb formáját - több tényező okozza, beleértve az életmód-tényezőket és a géneket.

Túlsúly, elhízás és fizikai inaktivitás

Nagyobb valószínűséggel alakul ki 2-es típusú cukorbetegség, ha nem fizikailag aktív, és túlsúlyos vagy elhízott. Az extra súly néha inzulinrezisztenciát okoz és gyakori a 2-es típusú cukorbetegeknél. A testzsír helyzete szintén változik. Az extra hasi zsír az inzulinrezisztenciához, a 2-es típusú cukorbetegséghez és a szív- és érrendszeri betegségekhez kapcsolódik. Ha meg szeretné nézni, hogy a súlya veszélyezteti-e a 2. típusú cukorbetegséget, nézze meg ezeket a testtömeg-indexeket (BMI).

Inzulinrezisztencia

A 2-es típusú cukorbetegség általában inzulinrezisztenciával kezdődik, amely állapotban az izom, a máj és a zsírsejtek nem használják jól az inzulint. Ennek eredményeként a szervezetnek több inzulint kell szüksége ahhoz, hogy a glükóz belépjen a sejtekbe. Először a hasnyálmirigy több inzulint hoz létre, hogy lépést tartson a hozzáadott keresettel. Idővel a hasnyálmirigy nem tud elég inzulint termelni, és a vércukorszint emelkedik.

Gének és családtörténet

Az 1. típusú cukorbetegséghez hasonlóan bizonyos gének nagyobb valószínűséggel okozhatnak 2-es típusú diabétesz kialakulását. A betegség hajlamos a családban élni, és gyakrabban fordul elő ezekben a faji / etnikai csoportokban:

  1. Afrikai amerikaiak
  2. Alaszka Native
  3. amerikai indiánok
  4. Ázsiai amerikaiak
  5. Spanyolok / latinok
  6. Natív hawaiiak
  7. Csendes-óceáni szigetek
  8. A gének szintén növelhetik a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát azáltal, hogy növelik a személy túlsúlyos vagy elhízott hajlamát.